Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
All About Me

All About Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Miraculous World: New York, United HeroeZ

Miraculous World: New York, United HeroeZ

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
War

War

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lock Up

Lock Up

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ringer

The Ringer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Becky

Becky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Siege

The Siege

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cut Off

Cut Off

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daylight

Daylight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry