Volker has logged 67 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League: Gods and Monsters

Justice League: Gods and Monsters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
6 Days

6 Days

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Predestination

Predestination

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Snitch

Snitch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
DC Super Hero Girls: Hero of the Year

DC Super Hero Girls: Hero of the Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry