• Free Rein: Valentine's Day

    ★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Polar

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★

  • All About Me

    ★★★½

  • Free Rein: The Twelve Neighs of Christmas

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mirage

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Grinch

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Cut Off

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Predator

  • 22 July

  • He's Out There

    ★★

  • Slender Man

    ★★½

  • The Package

    ★★★

  • The Meg

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Extinction

    ★★½

  • How It Ends

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★

  • Tau

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Batman Ninja

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Open House

    ★½

  • 12 Strong

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

  • Bright

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • El Camino Christmas

    ★★★

  • A Christmas Prince

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Cargo

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • My Little Pony: The Movie

    ★★½

  • 1922

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★

  • I Kill Giants

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Marvel's The Defenders

    ★★★½

  • Bullyparade: The Movie

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½