RSS feed for busra
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Last Schnitzel

The Last Schnitzel

2017
×
Edit this entry  
19
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Biz Böyleyiz

Biz Böyleyiz

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Edit this entry  
08
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
17 Again

17 Again

2009
×
Edit this entry  
02
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★
Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Edit this entry  
07
The Muppets

The Muppets

2011
×
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
Edit this entry  
10
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
God Exists, Her Name Is Petrunya

God Exists, Her Name Is Petrunya

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Varyemez

Varyemez

1991
×
Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Medea

Medea

1969
×
Edit this entry  
21
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
½
Read the review Edit this entry