• Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Slender Man

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Darkest Minds

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Peter Rabbit

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • The Catcher Was a Spy

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Girls Trip

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½