Benito has logged 81 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slender Man

Slender Man

2018
×
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Big Red One

The Big Red One

1980
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fits & Starts

Fits & Starts

×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Edit this entry  
03
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★½
Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Love! Valour! Compassion!

Love! Valour! Compassion!

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Catcher Was a Spy

The Catcher Was a Spy

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry