• Jalsa

    ★★★½

  • Pada

    ★★★★½

  • Bheeshma Parvam

    ★★★★

  • Love Hostel

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • A Thursday

    ★★★

  • Freedom Fight

  • Badhaai Do

    ★★★★

  • Uncharted

  • Mahaan

  • Bhoothakaalam

    ★★★

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Maanaadu

    ★★★★½

  • Jan-e-Man

    ★★★★

  • Kadaseela Biriyani

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Tathagat

    ★★★★

  • Appendage

  • Doctor

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Love Story

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • #Home

    ★★★★

  • Kuruthi

    ★★★

  • Navarasa

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Mimi

    ★★★

  • Malik

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Sara'S

    ★★

  • Ray

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Four Roads

    ★★★

  • Nayattu

    ★★★½

  • Joji

    ★★★★

  • Irul

  • Aarkkariyam

    ★★★★

  • Pagglait

    ★★★

  • Kala

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Jathi Ratnalu

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Pitta Kathalu

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • Churuli

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Kadaisi Vivasayi

    ★★★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Kaagaz

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • AK vs AK

    ★★★

  • Paava Kadhaigal

    ★★★★

  • Ludo

    ★★★

  • Laxmii

  • Yesterday's Past

    ★★★★½

  • Welcome Home

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Putham Pudhu Kaalai

    ★★★

  • Love

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Serious Men

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★