• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Host

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Greyhound

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

  • 8:46

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Scoob!

    ★½

  • Capone

    ★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Trolls World Tour

  • Women of Troy

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • McMillion$

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Boys State

  • The Turning

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Dolittle

    ★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gary Gulman: The Great Depresh

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jesus Is King

  • Blood Machines

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★