Arjun has logged 302 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Capone

Capone

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Boys State

Boys State

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Haywire

Haywire

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Edit this entry  
22
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Read the review Edit this entry  
22
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
George Carlin: Back in Town

George Carlin: Back in Town

1996
×
Read the review Edit this entry  
18
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read the review Edit this entry  
17
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
McMillion$

McMillion$

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wes Anderson: Centered

Wes Anderson: Centered

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Following

Following

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
Read the review Edit this entry  
12
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
Read the review Edit this entry  
11
The Trust

The Trust

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Runner

The Runner

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry