Arjun has logged 34 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Newness

Newness

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mike Tyson: Undisputed Truth

Mike Tyson: Undisputed Truth

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
School Daze

School Daze

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry