Sort by

Arjun has logged 376 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Story of the Faithful Wookiee

The Story of the Faithful Wookiee

1978
×
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Desperado

Desperado

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mo Amer: Mohammed in Texas

Mo Amer: Mohammed in Texas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thunderball

Thunderball

1965
×
Read the review Edit this entry  
10
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mechanical Principles

Mechanical Principles

1930
×
Read the review Edit this entry  
25
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★
Read the review Edit this entry