Sort by

Logan has logged 116 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pet

Pet

2016
×
★★
Edit this entry  
30
The White King

The White King

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
Edit this entry  
30
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Book of Love

The Book of Love

2016
×
Edit this entry  
30
Long Nights Short Mornings

Long Nights Short Mornings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Youth in Oregon

Youth in Oregon

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Super Inframan

The Super Inframan

1975
×
Read the review Edit this entry  
29
The Price

The Price

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Fallen

Fallen

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Assignment

The Assignment

2016
×
Edit this entry  
29
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Catfight

Catfight

2016
×
Edit this entry  
28
I Am Michael

I Am Michael

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Madame Bovary

Madame Bovary

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Vengeance: A Love Story

Vengeance: A Love Story

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Most Hated Woman in America

The Most Hated Woman in America

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★
Edit this entry  
23
The Merchant of Four Seasons

The Merchant of Four Seasons

1971
×
★★★★
Edit this entry  
23
In the Company of Men

In the Company of Men

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ten Skies

Ten Skies

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hereafter

Hereafter

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Edit this entry  
21
Small Roads

Small Roads

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Black Rock

Black Rock

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Twixt

Twixt

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
Edit this entry  
20
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Shack

The Shack

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Atonement

Atonement

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
Welcome to New York

Welcome to New York

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Ready to Wear

Ready to Wear

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
Viva

Viva

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★★
Edit this entry