Logan has logged 48 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Apostasy

Apostasy

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★
Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Edit this entry  
29
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Swimfan

Swimfan

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Kissing Candice

Kissing Candice

2017
×
★★
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
23
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★
Edit this entry  
22
The Light of the Moon

The Light of the Moon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Zoe

Zoe

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Home Again

Home Again

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Lisa, Lisa

Lisa, Lisa

1974
×
★★★
Edit this entry  
17
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Father of the Year

Father of the Year

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Chocolate City: Vegas Strip

Chocolate City: Vegas Strip

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Starman

Starman

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Edit this entry  
09
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★
Edit this entry  
09
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Clockers

Clockers

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Edit this entry  
07
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
How Heavy This Hammer

How Heavy This Hammer

2015
×
Edit this entry  
06
Radical Jack

Radical Jack

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
Mala Noche

Mala Noche

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry