Sort by

Logan has logged 59 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Hook Summer

Red Hook Summer

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
One Way Boogie Woogie

One Way Boogie Woogie

1977
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Fury

The Fury

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
Edit this entry  
21
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
Edit this entry  
16
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Happy Prince

The Happy Prince

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
Edit this entry  
14
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read prior review Edit this entry  
11
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Wife

The Wife

2017
×
Edit this entry  
11
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Gotti

Gotti

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
22 July

22 July

2018
×
Edit this entry  
09
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mohawk

Mohawk

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Supernova

Supernova

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
Djinn

Djinn

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry