Logan has logged 46 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rolling Stones: Cocksucker Blues

The Rolling Stones: Cocksucker Blues

1972
×
★★★★
Edit this entry  
31
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Swept Away

Swept Away

2002
×
Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Year of the Dragon

Year of the Dragon

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kim Possible

Kim Possible

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★
Edit this entry  
14
After Life

After Life

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Yards

The Yards

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
11
When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Revolver

Revolver

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hamlet

Hamlet

1996
×
Read the review Edit this entry  
05
Hitman Hart: Wrestling With Shadows

Hitman Hart: Wrestling With Shadows

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jumper

Jumper

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chaos

Chaos

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry