Sort by

Logan has logged 90 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Edit this entry  
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Edit this entry  
30
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★
Edit this entry  
29
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★
Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Expendables

The Expendables

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perfection

The Perfection

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Replicas

Replicas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Network

Network

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
13

13

2010
×
Edit this entry  
17
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Breaking News

Breaking News

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Woodstock

Woodstock

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry