Logan has logged 62 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nocturnal

Nocturnal

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ray Meets Helen

Ray Meets Helen

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Damsel

Damsel

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★
Edit this entry  
16
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Miles Davis: Birth of the Cool

Miles Davis: Birth of the Cool

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Shanghai Blues

Shanghai Blues

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
Edit this entry  
15
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Edit this entry  
14
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hero

Hero

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Scooby-Doo! Return to Zombie Island

Scooby-Doo! Return to Zombie Island

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Limitless

Limitless

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry