• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Tax Collector

    ★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • ZeroZeroZero

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

  • Klaus

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Endless Trench

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • While at War

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Running with the Devil

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Heroic Losers

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Good Omens

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • Catch-22

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Threat

    ★★★

  • So Long, My Son

    ★★★★

  • Egg

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Report

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½