Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
The Third Day

The Third Day

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Nameless Gangster

Nameless Gangster

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
The Attorney

The Attorney

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Death and the Maiden

Death and the Maiden

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
Perfectos desconocidos

Perfectos desconocidos

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Honourable Woman

The Honourable Woman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★
Edit this entry  
29
Tangerines

Tangerines

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
★½
Edit this entry  
28
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Still the Water

Still the Water

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Mylove Lost

Mylove Lost

2018
×
Edit this entry  
12
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★½
Edit this entry  
05
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Moving

Moving

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Edit this entry  
05
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Le Doulos

Le Doulos

1962
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Loro 2

Loro 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
ZeroZeroZero

ZeroZeroZero

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Poetry

Poetry

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Le Deuxième Souffle

Le Deuxième Souffle

1966
×
★★★½
Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry