• The Fire Within: A Requiem for Katia and Maurice Krafft

    ★★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • PVC Feces Rig Tour (Home Made) #vanlife

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Cool Blue Car

    ★★★½

  • White Hole

    ★★★

  • True Places

  • Pretend You're There

  • open sky / open sea / open ground

  • SHE GATHER ME

  • D'Homme A Homme

  • Alive in Death

  • When Angels Speak of Love

    ★★★★

  • Global Fruit

  • Memory Playthrough

  • The Northman

    ★★★½

  • The 9th Annual On Cinema Oscar Special

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★½

  • Kidz Klub!

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★

  • Riotsville, USA

    ★★★★½

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Alan Resnick's Enterings

    ★★★★½

  • REBIRTH.jpeg

    ★★★★★

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Animal Trials

  • Children of the Mist

    ★★★★½

  • Goat

  • Young Plato

    ★★★★½

  • Red Notice

  • Cruz

    ★★★

  • Open Shutters

    ★★★

  • Wasteland No. 3: Moons, Sons

    ★★★★

  • There Was Nobody Here We Knew

  • A Song for Cesar: Beware a Movement That Sings

  • Found

    ★★★

  • The Rescue

    ★★

  • Inheritance

  • Contour

    ★★★½

  • Once Upon a Time in Uganda

    ★★½

  • Lake Forest Park

  • The Humans

    ★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • Autoethnography

  • The Last Duel

    ★★

  • Attica

    ★★½

  • Procession

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Becoming Cousteau

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • You Can't Kill Meme

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Fireboys

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • THAT WAS WHEN I THOUGHT I COULD HEAR YOU

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Movie Hoarders: From VHS to DVD and Beyond!