• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★

  • Kevin Garnett: Anything Is Possible

    ★★★

  • One Shot

    ★★

  • Red Notice

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

  • Copshop

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Sweet Girl

    ★½

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • Jolt

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • The Misfits

  • Infinite

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Oxygen

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½