Zach has logged 68 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Imperium

Imperium

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Weiner

Weiner

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Endless

Endless

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Me Him Her

Me Him Her

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Animal House

Animal House

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beyond the Hills

Beyond the Hills

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beginners

Beginners

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry