RSS feed for Zach

Zach has logged 389 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Blue Dahlia

The Blue Dahlia

1946
×
★★★
Edit this entry  
03
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★
Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Hercules

Hercules

2014
×
★★½
Edit this entry  
31
War Horse

War Horse

2011
×
★★
Read prior review Edit this entry  
31
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Debt Collectors

Debt Collectors

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★½
Edit this entry  
29
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Used Cars

Used Cars

1980
×
★½
Edit this entry  
24
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Revenge

Revenge

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
Edit this entry  
20
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Munich

Munich

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★½
Edit this entry  
19
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★
Edit this entry  
19
John Carter

John Carter

2012
×
★★
Edit this entry  
18
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Amistad

Amistad

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry