anthony has logged 161 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
2 Cool 2 Be 4gotten

2 Cool 2 Be 4gotten

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Asuang

Asuang

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Warrior

Warrior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stuart: A Life Backwards

Stuart: A Life Backwards

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Locke

Locke

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mario

Mario

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry