RSS feed for ArminRa
  • The Half of It

    ★★★★

  • Tape

    ★★★

  • Days

    ★★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Air Conditioner

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Looking for Alaska

  • The Wolves

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • Automatic

    ★★★

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Proxima

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Truth

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Space Dogs

    ★★★★

  • Krabi, 2562

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Almost Love

    ★★½

  • Ghost Tropic

    ★★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Papicha

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★★

  • Bull

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Short History of the Long Road

    ★★★½

  • If There is Light

    ★★★½

  • Gentleman Jack

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • We Believe in Dinosaurs

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

  • Saint Frances

    ★★★★½

  • For Sama

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Pink Wall

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • I Was at Home, But...

    ★★★

  • Who You Think I Am

    ★★★½

  • Driveways

    ★★★★

  • The Awakening of the Ants

    ★★★½

  • So Pretty

    ★★½