Ian has logged 18 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
Read prior review Edit this entry