Steven Armstrong has logged 64 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dante: A Replication

Dante: A Replication

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Something Good - Negro Kiss

Something Good - Negro Kiss

1898
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Magic of Belle Isle

The Magic of Belle Isle

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★
Read the review Edit this entry