RSS feed for arniec
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2018
×
Edit this entry  
11
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Edit this entry  
08
Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: The Spirits Within

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
Doom

Doom

2005
×
★★
Edit this entry  
07
Doom

Doom

2005
×
★★
Edit this entry  
06
Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: The Spirits Within

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life

Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life

2003
×
★½
Edit this entry  
30
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★½
Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Super Street Fighter IV

Super Street Fighter IV

2010
×
★½
Edit this entry  
26
Street Fighter IV: The Ties That Bind

Street Fighter IV: The Ties That Bind

2009
×
★★
Edit this entry  
25
Street Fighter: The Legend of Chun-Li

Street Fighter: The Legend of Chun-Li

2009
×
Edit this entry  
24
Street Fighter: The Legend of Chun-Li

Street Fighter: The Legend of Chun-Li

2009
×
Edit this entry  
24
Street Fighter: Assassin's Fist

Street Fighter: Assassin's Fist

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Street Fighter Alpha - The Movie

Street Fighter Alpha - The Movie

1999
×
★½
Edit this entry  
24
Street Fighter Alpha: Generations

Street Fighter Alpha: Generations

2005
×
★½
Edit this entry  
23
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★½
Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Street Fighter II: The Animated Movie

Street Fighter II: The Animated Movie

1994
×
★★
Edit this entry  
20
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Double Dragon

Double Dragon

1994
×
★½
Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
Edit this entry  
09
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
08
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
★★★
Edit this entry  
07
Inhumans: The First Chapter

Inhumans: The First Chapter

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
07
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★½
Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The General

The General

1926
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★½
Edit this entry  
05
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
02
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Edit this entry  
01
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Game Change

Game Change

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry