• Jurassic World Dominion

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • Eternals

  • Let the Wrong One In

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

  • France

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Werewolves Within

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • The Novice

    ★★★★

  • See for Me

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • There Is No

    ★★

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★