Aaron has logged 51 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blacula

Blacula

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hercules

Hercules

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kazaam

Kazaam

1996
×
Read the review Edit this entry  
14
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cloak & Dagger

Cloak & Dagger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silent Light

Silent Light

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cube

Cube

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry