Sort by

Arnold has logged 113 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Grease

Grease

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Outside In

Outside In

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Reinbou

Reinbou

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Son of the Bride

Son of the Bride

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry