Sort by

ARN!! has logged 411 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers Confidential: Black Widow & Punisher

Avengers Confidential: Black Widow & Punisher

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hotel New Hampshire

The Hotel New Hampshire

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Into the White

Into the White

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Superman/Batman: Public Enemies

Superman/Batman: Public Enemies

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Corner in Wheat

A Corner in Wheat

1909
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maximum Conviction

Maximum Conviction

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
The Tower

The Tower

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Look of Love

The Look of Love

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Larry Crowne

Larry Crowne

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bedtime for the Bride

Bedtime for the Bride

1896
×
Read the review Edit this entry  
25
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Gaga and the Muppets Holiday Spectacular

Lady Gaga and the Muppets Holiday Spectacular

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tin Men

Tin Men

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Diner

Diner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Leap Year

Leap Year

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Peacemaker

Peacemaker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Yogi Bear

Yogi Bear

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The First Great Train Robbery

The First Great Train Robbery

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Triangle

Triangle

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry