ARN!! has logged 34 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Raven

The Raven

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hollywood Chainsaw Hookers

Hollywood Chainsaw Hookers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
976-Evil II

976-Evil II

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Adrift in Tokyo

Adrift in Tokyo

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Rock

Black Rock

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pervert!

Pervert!

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blood Glacier

Blood Glacier

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Open Grave

Open Grave

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
Read the review Edit this entry  
09
Dead Snow 2: Red vs. Dead

Dead Snow 2: Red vs. Dead

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Detention of the Dead

Detention of the Dead

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
NXT TakeOver: Respect

NXT TakeOver: Respect

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maniac

Maniac

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry