Sort by

adam has logged 78 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tempest

The Tempest

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blaze

Blaze

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Obey Giant

Obey Giant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Slice

Slice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Great Expectations

Great Expectations

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
We Don't Belong Here

We Don't Belong Here

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry