Sort by

Alejandro Romero has logged 191 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
If Not Us, Who?

If Not Us, Who?

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cargo

Cargo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flower

Flower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Curse of the Jade Scorpion

The Curse of the Jade Scorpion

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Young Karl Marx

The Young Karl Marx

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry