Sort by

Aron has logged 48 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Bernie

Bernie

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Sidewalks of New York

Sidewalks of New York

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
Barbara

Barbara

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Edit this entry  
08
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
No

No

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
On the Road

On the Road

2012
×
Edit this entry  
23
A Late Quartet

A Late Quartet

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Little White Lies

Little White Lies

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Going Cardboard: A Board Game Documentary

Going Cardboard: A Board Game Documentary

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hackers

Hackers

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
The Scent of Green Papaya

The Scent of Green Papaya

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
30
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Edit this entry  
11
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Hyde Park on Hudson

Hyde Park on Hudson

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★
Edit this entry  
09
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Shame

Shame

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Midnight's Children

Midnight's Children

2012
×
Edit this entry