Aron has logged 37 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Tripping with Nils Frahm

Tripping with Nils Frahm

2020
×
Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
06
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
Edit this entry  
05
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Edit this entry  
03
Miles Davis: Birth of the Cool

Miles Davis: Birth of the Cool

2019
×
Edit this entry  
14
8 Women

8 Women

2002
×
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
Edit this entry  
23
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
13
The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

2016
×
Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
Edit this entry  
15
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Edit this entry  
11
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Black Power Mixtape 1967-1975

The Black Power Mixtape 1967-1975

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
Edit this entry  
13
Take Me Somewhere Nice

Take Me Somewhere Nice

2019
×
Edit this entry  
30
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
Edit this entry  
25
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★
Edit this entry  
17
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Edit this entry  
07
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★
Edit this entry  
31
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★
Edit this entry  
28
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Post

The Post

2017
×
Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
Edit this entry  
23
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Girl

Girl

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★
Edit this entry  
30
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Edit this entry