Sort by

aronatoms has logged 131 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Potion No. 9

Love Potion No. 9

1992
×
Read the review Edit this entry  
08
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Be a Latin Lover

How to Be a Latin Lover

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Be a Serial Killer

How to Be a Serial Killer

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ed's Coed

Ed's Coed

1929
×
Edit this entry  
01
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Watch

The Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chasing Mavericks

Chasing Mavericks

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★
Edit this entry