Luke has logged 245 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nativity!

Nativity!

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Kill la Kill

Kill la Kill

2013
×
Edit this entry  
18
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gurren Lagann

Gurren Lagann

2007
×
Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toradora!

Toradora!

2008
×
Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Craft

The Craft

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Akame ga Kill!

Akame ga Kill!

2014
×
Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry