• The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ½

  • The Northman

    ★★★½

  • Loser

    ★★★★★

  • The Bubble

  • The Lost City

    ★½

  • Windfall

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Days Without

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Nest

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Beautiful Beings

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The House

    ★★½

  • Áramótaskaup 2021

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★½

  • On Memory

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Cop Secret

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Free Men

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Last Stich'n Bitch

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★½

  • Alma

    ★½

  • Wrath of Man

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★½

  • CODA

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★