• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Master

    ★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Redemption in Cherry Springs

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½