Sort by

arossberg has logged 251 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spawn

Spawn

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mission

The Mission

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Woyzeck

Woyzeck

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hider in the House

Hider in the House

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fiend Without a Face

Fiend Without a Face

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry