• All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★½

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★½

  • Carnaval

    ★★★

  • I Promised You the Moon

    ★★★½

  • Last Twilight in Phuket

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Son

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • 1000 Stars

    ★★★★

  • Wish You

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Best Love

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Shortest Distance is Round: Rain and Soda

    ★★

  • I Told Sunset About You

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Mr. Heart

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★½

  • Work It

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Fatal Affair

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Life: Love on the Line

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Where Your Eyes Linger

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★