• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Metal Lords

    ★★½

  • Morbius

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

    ★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Dog

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • The 355

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½