Sort by

Arran has logged 73 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dog

Dog

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The 355

The 355

2022
×
★★
Read the review Edit this entry