Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
14
The Web

The Web

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
30
American Socialist: The Life and Times of Eugene Victor Debs

American Socialist: The Life and Times of Eugene Victor Debs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Edit this entry  
15
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
½
Edit this entry  
12
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
12
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
07
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★
Edit this entry  
03
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Edit this entry