RSS feed for ArronRoke
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Superman III

Superman III

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Downfall

Downfall

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Imperium

Imperium

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avatar

Avatar

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sin City

Sin City

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
ID2: Shadwell Army

ID2: Shadwell Army

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
I.D.

I.D.

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry