Sort by

ArronRoke has logged 28 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It

It

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guv'nor

The Guv'nor

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry