RSS feed for Arron
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Making 'The Shining'

Making 'The Shining'

1980
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Western

Western

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
Edit this entry  
05
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Edit this entry  
18
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Active Measures

Active Measures

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry