• Withered Green

    ★★★★

  • Hotel Salvation

    ★★★

  • Still Life

    ★★★★

  • The Future Perfect

    ★★★

  • Fishing Bodies

    ★★★★

  • Kabali

    ★★★★

  • Sultan

    ★★

  • Udta Punjab

    ★★★★

  • The Shining Star of Losers Everywhere

    ★★★★

  • Birth of a Leader

  • Arnie

    ★★

  • Ascension

    ★★★

  • In the Year of Monkey

    ★★★

  • Oh What a Wonderful Feeling

    ★★★

  • Fan

    ★★

  • Kapoor & Sons

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • Santiamén

    ★★★

  • A Man and a Woman

    ★★★

  • Seed

    ★★★

  • Life After Life

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Nakom

    ★★★★

  • In the Last Days of the City

    ★★★★

  • Bajirao Mastani

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Tamasha

    ★★★★

  • Suite Armoricaine

    ★★★

  • Aligarh

    ★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★

  • Office

    ★★★★★

  • Tuesday

    ★★★

  • Katti Batti

    ★★

  • Concerning the Bodyguard

    ★★★

  • Talvar

    ★★★★

  • Minotaur

  • Visaranai

    ★★★★

  • The Man of My Life

    ★★★

  • Kill Me Please

    ★★

  • Wednesday, May 9

    ★★★

  • Underground Fragrance

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★

  • Tharlo

  • Italian Gangsters

    ★★★

  • Phantom

    ★★★

  • Brothers

    ★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Thithi

    ★★★

  • Shaandaar

    ★★

  • Angrej

    ★★★

  • Drishyam

    ★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★

  • Ahalya

    ★★

  • Bajrangi Bhaijaan

    ★★★

  • ABCD 2

    ★★★

  • Kill Zone 2

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Dil Dhadakne Do

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★

  • Tanu Weds Manu: Returns

    ★★

  • The Assassin

  • Sicario

    ★★★

  • Masaan

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • The Shameless

    ★★★

  • Embrace of the Serpent

    ★★★★

  • Bombay Velvet

    ★★★

  • Our Little Sister

    ★★★★

  • Under the Sun

    ★★